Szybkie sposoby na skurcze łydek


Szybkie sposoby na skurcze łydek.
Coraz więcej osób budzi się kilkukrotnie każdej nocy z uczuciem spięcia i bólu w nogach. Może to być, spowodowane dużym wysiłkiem fizycznym w ciągu dnia, chodzeniem na szpilkach, stojącą pracą lub wręcz przeciwnie, wielogodzinnym siedzeniem. Jeśli jesteś w grupie osób, które cierpią na dokuczliwe nocne skurcze łydek, nie załamuj rąk. Istnieją skuteczne metody radzenia sobie z tym problemem.


Zacznij od odpowiedniej suplementacji. 

Skurcze łydek najczęściej spowodowane są niedoborem magnezu i potasu w organizmie. Wypłukiwaniu się magnezu sprzyja ciągły stres, przepracowanie, zła dieta, używki takie jak papierosy, alkohol i kawa. W każdej aptece znajdziesz preparaty magnezowe. Wybierz te przeznaczone dla osób cierpiących na kurcze nóg, są one dodatkowo wzbogacone w potas i inne cenne minerały.
Warto również urozmaicić nieco swoją dietę i wprowadzić do niej produkty bogate w magnez i wapń, takie jak mleko i jego przetwory, orzechy ziemne, gorzka czekolada, zielone warzywa. Jeżeli prowadzisz szybki i stresujący tryb życia, pij też codziennie przed snem gorącą herbatkę z melisy. Pozwoli Ci ona nieco się wyciszyć i odprężyć.Aby zapowiedz bolesnym skurczom w nocy, wieczorem, tuż przed snem wymocz stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli morskiej. Rozgrzejesz w ten sposób i rozluźnisz mięśnie.
Pomocny okaże się też masaż nóg. Możesz go zastosować zarówno wieczorem przed snem, jak i w razie nagłego ataku bólu w nocy. Masaż powinien być energiczny. Wykonuj go szybkimi, mocnymi ruchami okrężnymi i rozcierającymi.Jeżeli skurcz dopadł Cię w środku nocy, a masaż niewiele pomaga, spróbuj mocno naprężyć stopę i pomimo bólu stanąć na niej, tak aby przenieść cały ciężar ciała na bolącą nogę. Skurcz bardzo szybko powinien ustąpić.
Od dłuższego czasu stosujesz domowe sposoby walki z kurczami łydek, a problem nie mija? Nie ma na co czekać, udaj się do lekarza, który zleci odpowiednie badania i pomoże raz na zawsze pozbyć się tej dokuczliwej dolegliwości.

PAMIĘTAJ!

Mając na uwadze to, że magnez odgrywa pierwszoplanową rolę w produkcji energii i kurczeniu się mięśni, niedostateczna ilość magnezu może mieć wiele skutków negatywnych dla osób uprawiających sporty.

Magnez inicjuje regeneracje mięśni oraz pozwala osiągać lepsze wyniki sportowe. Dodatkowo niedobór magnezu może powodować obniżenie energii i ograniczenie zdolności do ćwiczeń. Dodatkowo tracimy magnez, gdy się pocimy. Jeśli zasoby magnezu utracone w czasie treningu nie zostaną uzupełnione, może wystąpić spadek siły, wydolności, wytrzymałości organizmu i w efekcie skurcze mięśniowe

Komentarze