Witamina K2 MK7 - dla zdrowych kości, stawów i zębów


1.  witamina K2 MK-7

Szukasz sposobu na to, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i świetną kondycją fizyczną? Jeśli tak, trzeba kompleksowo dbać o swój organizm. Zdrowa dieta, regularna umiarkowana aktywność fizyczna to dwa najczęściej polecane sposoby na sprawność witalną i umysłową. Niestety często zapominamy o jakże ważnej suplementacji. Nie każde jedzenie zawiera potrzebne dla naszego organizmu witaminy i minerały. Jedną z tych ważniejszych dla naszego organizmu jest witamina K2 MK-7. Dlaczego musimy o niej pamiętać i w czym może nam pomóc jej regularne zażywanie?Zdrowe i sile kości

Osteoporoza to problem wielu ludzi – nie tylko tych starszych. Osłabione kości są bardzo podatne na różnego rodzaju urazy. Mała gęstość kości sprawia, że stosunkowo niegroźnie wyglądający wypadek może skończyć się poważnym złamaniem i bardzo długą i kosztowną rekonwalescencją. Jak zmniejszyć ryzyko takiego zdarzenia? Przede wszystkim wzmacniając swoje kości od środka i zwiększając ich gęstość. Właśnie w tym pomaga witamina K2 MK-7 Holistic. Potwierdziły to wielokrotne badania, prowadzone na mieszkańcach różnych części świata. Udowodniono w nich m.in. że Japończycy znacznie rzadziej doświadczają złamań kości udowej niż np. Europejczycy. Przyczyny tego stanu rzeczy dopatruje się w zwiększonej obecności witaminy K2 MK-7 w ich diecie.

Witamina K2 jest tak samo ważna dla mocnych kości jak wpań czy witamina D3, gdyż jest niezbędna do  aktywacji osteokalcyny (białko niezbędne do budowy kości). Witamina D3 pozwala na przyswajanie wapnia z pożywienia, natomiast witamina K2 umożliwia wykorzystanie   go do budowy kości. Jest to powód, dla którego witaminy te powinny być stosowane razem. 

Łatwo przyswajalna witamina K2 MK-7

Najpewniejszym, a zarazem najwygodniejszym sposobem na dostarczenie organizmowi witaminy K2 MK-7 jest zewnętrzna suplementacja. Tabletki do połykania z witaminą K2 MK-7 zamknięte w szczelnym i poręcznym plastikowym pudełeczku to bezpieczna forma suplementacji. Witamina może być zawsze pod Twoją ręką, towarzysząc Ci w domu, pracy lub podróży. Jej naturalny skład został wzbogacony minerałami ułatwiającymi i przyspieszającymi przyswajanie przez organizm. Na uwagę zasługuje również bardzo konkurencyjna cena i doskonałe opinie wystawione produktowi przez światowej sławy specjalistów. To wszystko sprawia, że witamina K2 MK-7 koniecznie powinna znaleźć się w twoim posiadaniu.

CZY WIESZ ŻE:
Witamina K jest znana jest nie od dzisiaj.  Nauka współczesna wie,, że witamina K2 odpowiada  za prawidłową krzepliwość krwi. Bez witaminy K2 nawet niewielkie skaleczenie mogłoby doprowadzić do utraty znacznej ilości krwi. 


Od stosunkowo niedługiego czasu  zaczęto rozróżniać dwie formy witaminy K:  czyli witaminę K1 i witaminę K2. Jak wykazały badania, to witamina K2 ma kluczowe znaczenie dla organizmu i nie ogranicza się ono jedynie do wpływu na krzepliwość krwi. Do niedawna witamina K2 nie była brana pod uwagę ze względu na swoje rzadkie występowanie i trudność w jej pozyskaniu. Pożywnie dzisiaj nie obfituje w witaminę K2, dlatego zalecana jest jej suplementacja. *Osteokalcyna – jest to białko  niekolagenowe zbudowane z 49 aminokwasów . Osteokalcyna jest syntetyzowana przez osteoblasty, odontoblasty i hipertroficzne chondrocyty.

Osteokalcyna Jest uważana za wysoce swoisty marker wielkości obrotu kostnego i świadczy o aktywności osteoblastów. Jest uwalniana z osteoblastów, ale nie wpływa na kości. Zwiększa rozpad tkanki tłuszczowej, zwiększa uwalnianie insuliny, zwiększa proliferację komórek beta wysp trzustkowych.

Poziom osteokalcyny wzrasta przy:

osteoporozie
nadczynności przytarczyc
chorobie Pageta
nadczynności tarczycy
nowotworach kości 

Komentarze