Jak wykonać koloryzację włosów ombre w domu.


Jak wykonać koloryzację włosów ombre w domu.
**

Chodź już kilka lat minęło od pojawienia się we fryzjerstwie tego trendu w koloryzacji, ono ciągle nie wychodzi z mody. Włosy OMBRE są wszędzie, bardzo chętnie decydują się na ten zabieg również gwiazdy telewizji i muzyki. Jeśli więc masz chęć coś zmienić w swojej fryzurze, może właśnie ta koloryzacja będzie strzałem w dziesiątkę? Na pewno niejednokrotnie eksperymentowałaś w domu z koloryzacją, nie ma więc powodu by nie zaryzykować i nie wykonać OMBRE samodzielnie!
Ombre to nic innego jak rozjaśnianie włosów w połowie ich długości. Ważne jest jednak by przejście między ciemniejszym a jaśniejszym kolorem włosów było płynne. Zanim jednak przystąpisz do pracy, zastanów się, czy czujesz się na siłach by sama wykonać taką koloryzację. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak sprawdź co będzie Ci potrzebne:

  • - proszek rozjaśniający/rozjaśniacz do pasemek. W zależności od wyjściowego koloru włosów od 4 do 7 tonów dla włosów ciemnych oraz od 3 do 5 tonów dla włosów jasnych.
  • - plastikowa miska
  • - rękawiczki
  • - pędzel do nakładania mieszanki
  • - szczotka do włosów
  • - dobrze nawilżająca odżywka
  • - opcjonalnie toner lub farba do włosów o wybranym odcieniu

Pamiętaj przy wyborze odcienia by nie był on jaśniejszy więcej niż dwa tony od Twoich włosów. Wtedy efekt jest najlepszy, a fryzura nabiera lekkości.

Zanim przystąpisz do zabiegu zmień ubranie na stare ponieważ rozjaśniacz może je zniszczyć. Pamiętaj o założeniu rękawiczek !

Rozczesz dobrze włosy, tak by nie było na nich żadnych kołtunów.
Przygotuj rozjaśniacz. Wymieszaj go według instrukcji na opakowaniu. Nie wyrzucaj jej, przyda Ci się do kontrolowania czasu rozjaśniania.
Rozpocznij nakładanie produktu od samych końcówek włosów. Podziel włosy na cztery sekcje - po dwie z przodu i dwie z tyłu głowy. Jeśli masz długie włosy zabezpiecz plecy folią. Nałóż dokładnie rozjaśniacz na końcówki oraz długość ok 3-4 cm włosów (zmniejsz, lub zwiększ wysokość zależnie od długości włosów, oraz efektu jaki chcesz uzyskać). Po pokryciu dolnej części nałóż rozjaśniacz na szczotkę do włosów. Przyłóż szczotkę z produktem na wysokość, na której kończyć się ma Twoje ombre (najczęściej jest to na wysokości ucha) i wczesz we włosy przesuwając szczotkę w dół. Jeśli zauważysz zbyt małą ilość produktu powtórz krok, tym razem jednak umieść szczotkę niżej, by nie nałożyć rozjaśniacza w tym samym miejscu, w którym zaczynałeś. Nanieś produkt dokładnie na wszystkie pasma. Pozostaw na włosach kierując się instrukcją dołączoną do opakowania.Co jakiś czas kontroluj proces rozjaśniania, delikatnie zdejmując produkt z kawałka włosów. Pierwszy raz sprawdź włosy po upływie 10 minut.Jeśli efekt Cię zadowoli zmyj rozjaśniacz z włosów. Zrób to dokładnie ponieważ pozostawiony będzie nadal niszczył Twoje włosy.Nałóż na włosy dobrze nawilżająca odżywkę. Następnie pielęgnuj jak zwykle.

Uwaga ! W zależności od wyjściowego koloru włosów po rozjaśnianiu może wyjść taki, który nie będzie Ci się podobał. Jeśli kolor jest zbyt żółty, lub jasny możesz wtedy dodatkowo nanieść na nie toner, lub farbę, dzięki której otrzymasz zadowalający efekt.Marka Sanotint od wielu lat działając w branży jest  ekspertem  zdrowej i bezpiecznej koloryzacji oraz doskonałej pielęgnacji włosów. Dzięki najwyższej jakości farbom i innowacyjnym recepturom zyskała renomę i uznanie wśród klientek na całym świecie. Farby Sanotint wyróżniają się maksymalnym stężeniem składników naturalnych, które skutecznie pielęgnują włosy każdego typu. Farby te stworzone zostały z myślą o osobach o wrażliwej i alergicznej skórze, skłonnej do podrażnień, a dzięki bogactwu składników roślinnych i różnorodności są doceniane przez każdego.


Włoskie farby Sanotint do trwałej koloryzacji włosów to wyjątkowy kosmetyki na naszym rynku. Są wydajne, naturalne i nie mają przykrego, duszącego zapachu. O ich jakości świadczy chociażby 98% naturalny skład, łatwość aplikacji i skuteczny efekt pięknych, odżywionych włosów.

Farby do włosów Sanotint Sensitive Light są chętnie stosowne przez alergików, kobiety w ciąży i osoby po chemioterapii.


Jakie składniki znajdują się w farbach Sanotint Sensitive Light ?

nawilżające i działające odżywiająco na włosy liście oliwki europejskiej stymulująca wzrost włosy brzoza zapobiegająca uszkodzeniom struktury włosa winorośl, kwas pantotenowy oraz biotyna zapewniające odżywienie i wzmocnienie, sok z biopokrzywy - wzmacniający i zapobiegający wypadaniu włosów

Komentarze